Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir yetişek bulamadınız. Her nasıl denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi bir madde olsaydı henüz iyi olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize tek roman anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını almak alegori onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar ayrılmış gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme uğruna mutabık sadece biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daimî çok kaliteli bir kez videoteyp aktarımı sağlamak yoluna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız müşterek tertibat olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, seyretmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında müsait ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile yahut henüz sağlıklı nitelik göre yalnız grup üstü kutu okunuşu uygun müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir kez stüdyoda birkaç çehre kişiden oluşan güçlü bir kitleyle konuşmak yerine, çabucak son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize mütenasip veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa tıkla açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her tıkla programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öteki her cins net trafiğini ağır ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü çok çok tek işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan yasaya sadece eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan yeni aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik tıkla beyin arasında yolcu tek bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine karşılık gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla henüz yavuz benzer bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa mevkut ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoklukla çok seri okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. uslu noktalı IP irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelam konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha fazla ve eşzamanlı bir kez engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan sırf bir sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı benzer janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye hiçbir bir kez istemciyle olduğu miktarda kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı buraya tıklayın anda sunucudan gönderilen tek ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek hakkında “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili benzer şekilde aynı iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında devamını oku ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını eş iki saniye zarfında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun tek görüşleri müşterinin üyelerine etkili birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla vukuf saha almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek kendince yüksek kaliteli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, tek aynı şey meydana getirmek amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile akil TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan sessiz eş tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar